...

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Grupą LOTOS zapraszają na kolejną edycję programu edukacyjnego „Mistrzowie w drodze”, którego finałem będą treningi na torze szkoleniowym pod okiem instruktorów techniki jazdy z SJS Driving Academy!

Podobnie jak rok temu, będziemy mieli okazję zadbać o bezpieczeństwo młodych kierowców i nauczyć ich świadomej, odpowiedzialnej jazdy!

Początkujący kierowcy są sprawcami ok. 18% wypadków powstałych z winy kierujących. Młodzi ludzie, po zdaniu egzaminu, dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motoryzacją. Mają wiedzę i umiejętności pozwalające zdać egzamin, ale brak im tego co najważniejsze – doświadczenia. Wymaga ono lat praktyki i dodatkowej edukacji popartej szkoleniami pod okiem instruktorów techniki jazdy. Potrzebne jest też tworzenie klimatu, a nawet mody na bezpieczną jazdę.

Trening w kontrolowanych warunkach pozwala poćwiczyć hamowanie awaryjne z jednoczesną próbą ominięcia przeszkody, awaryjną zmianę pasa i wiele innych elementów mających znaczenie w sytuacjach drogowych.
Ambasadorem programu jest ponownie Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny rajdowy mistrz Europy i Polski.
Program wystartował w maju. W najbliższych miesiącach wyłonieni zostaną uczestnicy, z którymi przeprowadzone będą treningi techniki jazdy na profesjonalnych torach szkoleniowych, w różnych częściach Polski. Wraz z Partnerem programu, Grupą LOTOS, zapraszamy do zgłaszania udziału w programie.

Więcej informacji na stronie: www.brd.org.pl

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.