prezenty

kalendarz szkoleń

20 LAT DOŚWIADCZENIA ORAZ CERTYFIKOWANA KADRA INSTRUKTORSKA - TO MY.

SJS Driving Academy, wywodząca się z najstarszej markowej akademii jazdy - Szkoły Jazdy Subaru, zapewnia bardzo szeroki wachlarz propozycji dla swoich klientów: od klasycznych szkoleń flotowych nastawionych na bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem floty, aż po treningi dla osób z aspiracjami osiągnięcia tytułów mistrzowskich w różnych dyscyplinach motorsportu.

O Driving Experience

HISTORIA SJS DRIVING ACADEMY

Początki...

W 1995 roku powstała Szkoła Doskonalenia Techniki Jazdy (SDTJ), będąca wspólną inicjatywą Agencji Motoryzacyjnej Auto Art i Automobilklubu Krakowskiego. Od tego czasu prowadzona jest działalność szkoleniowa obejmująca program dla samochodów osobowych, który z czasem zostaje rozszerzony na samochody dostawcze, ciężarowe oraz motocykle. W tym okresie z kursów SDTJ korzysta wiele firm i instytucji zagranicznych, dla których szkolenia pracowników z zakresu techniki jazdy były czymś normalnym, praktykowanym w macierzystych krajach. Nasze kursy stanowiły wówczas nowość na polskim rynku. Wówczas, wspólnie z Test&Training Gmbh, byliśmy organizatorem szkoleń dla kierowców cystern w Pyrzowicach i Modlinie.

16

certyfikowanych instruktorów

20 lat

tyle działamy na rynku

12

ośrodków szkoleniowych

6000

przeszkolonych osób w roku

Od amatora...

Szkoła Jazdy Subaru, z której wywodzi się SJS Driving Academy, to dziś marka znana i szanowana na polskim rynku. Potwierdzeniem tego faktu było przyznanie wyróżnienia w kategorii „Bezpieczeństwo” w plebiscycie Fleet Awards 2013.

Szkoła powstała formalnie w 2000 roku, dzięki wspólnej inicjatywie Prezesa Subaru Import Polska Witolda Rogalskiego oraz prowadzącego od lat szkolenia z techniki jazdy Wacława Kosteckiego. Swój istotny wkład w opracowanie programu szkoleniowego miał także święcący wówczas tryumfy w Subaru Imprezie WRC Krzysztof Hołowczyc. Początkowo zajęcia miały ograniczać się wyłącznie do kursów dla właścicieli samochodów Subaru. Szybko okazało się jednak, że powstała w ten sposób pierwsza w Polsce, markowa szkoła doskonalenia techniki jazdy, która zyskała zdecydowanie szerszą popularność. W pewnym stopniu przyczyniła się do tego renoma oraz legendarny klimat marki spod znaku Plejad. Ta sama renoma przyciągała również osoby oczekujące czegoś więcej niż tylko klasycznych kursów na poziomie podstawowym, a mianowicie kierowców chcących trenować na różnych etapach wtajemniczenia. Szybko powstały więc kolejne programy zajęć oraz idea realizacji imprez motoryzacyjnych, która ze względu na zupełnie inny charakter została wydzielona do odrębnego działu firmy, znanego obecnie pod marką Driving Experience.

Szkoła Jazdy Subaru już od pierwszych dni rozpoczęła realizację zajęć dla osób indywidualnych oraz firm i flot samochodowych, kontynuując w ten sposób dotychczasową działalność Wacława Kosteckiego. Ogromne zapotrzebowanie na tego typu szkolenia, a także zdecydowane położenie nacisku na jakość sprawiły, że w 2008 roku Szkoła Jazdy Subaru doszła do poziomu około 250 realizowanych rocznie szkoleń i imprez szkoleniowych. Poziom ten utrzymuje po dziś dzień wyznaczając standardy zarówno co do jakości, jak i sposobu prowadzenia zajęć.

Szkoła Jazdy Subaru stała się pewnego rodzaju benchmarkiem dla innych, powstających później markowych akademii. Przez lata SJS stawiał głównie na jakość zajęć oraz charakterystyczną, wesołą atmosferę podczas ich trwania. Wystarczy porozmawiać chwilę z dotychczasowymi klientami, aby na ich twarzach zrodził się uśmiech, poparty miłymi wspomnieniami. Trzeba być na torze, aby zrozumieć dokładnie, o ile łatwiej doskonali się własne umiejętności w takiej właśnie atmosferze.

Wszystko to za sprawą pieczołowicie dobranej kadry instruktorów Szkoły Jazdy Subaru. Jest ona niewątpliwie jednym z największych jej atutów. To grupa różnych ludzi o całkowicie odmiennych osobowościach, których łączy niesamowita pasja do tego co robią! Jak podkreślają sami trenerzy, są normalnymi ludźmi, dla których edukacja i rozwój są przyjemnością, a motoryzacja prawdziwą pasją. To grupa niemal zawsze uśmiechniętych osób o ogromnej wiedzy. Rzadko w naszym kraju spotyka się tak szeroko zakrojony jak w SJS wewnętrzny program stałego rozwoju instruktorów. I nie chodzi tutaj wyłącznie o umiejętności prowadzenia samochodu, czy wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. System szkoleń z cyklu train the trainer opiera się na zasadach klasycznego coaching’u, kursach z psychologiem, czy elementach pedagogiki.

...aż po Mistrza!

W 2017 roku w Grupie kapitałowej SJS S.A. powstała nowa marka SJS Driving Academy, która zapewnia bardzo szeroki wachlarz propozycji dla swoich klientów od klasycznych szkoleń flotowych nastawionych na obniżenie kosztów związanych z jej utrzymaniem, aż po osoby z aspiracjami osiągnięcia tytułów mistrzowskich w sporcie samochodowym. Na długiej liście zawodników związanych z SJS znaleźć można choćby czołowego, polskiego kierowcę rajdowego, wielokrotnego Mistrza Polski i Europy Kajetana Kajetanowicza, Mistrza ERC2 Polski i Europy 2014 - Wojtka Chuchałę, jednego z najszybszych polskich kierowców serii wyścigowych Mateusza Lisowskiego i wielu wielu innych.

Istotnym z punktu widzenia wyboru szkoły doskonalącej technikę jazdy pozostaje zawsze temat, na jakim samochodzie odbywają się szkolenia. Szkoła Jazdy Subaru, jak i SJS Driving Academy pozostają w tym aspekcie wierne zasadom, jakie prezentują uznane europejskie akademie jak ADAC czy ÖAMTC, zawsze sugerując ćwiczenia na samochodach klienta. W rozmowie z Wacławem Kosteckim przyznaje on, że „(…) każdy samochód jest inny, ma inną masę, opony, inaczej umieszczony środek ciężkości, często różne systemy elektroniczne oraz napęd, a to wszystko tworzy całościowy obraz jazdy samochodem. Trenując na innym niż własny samochód tracimy podczas zajęć istotny element edukacyjny – możliwość poznania w symulowanych sytuacjach awaryjnych, auta jakim jeździmy na co dzień”.

Obecnie jednak SJS Driving Academy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, realizuje szkolenia również z wykorzystaniem własnej floty samochodów, zarówno tych popularnych, jak i sportowych.

W 2020 roku SJS Driving Academy została uznana za Najlepszą Szkołę Bezpiecznej Jazdy w plebiscycie Fleet Derby 2020!

Zapraszamy!

Zobacz inne podstrony

Close

Wyszukaj