prezenty

Ośrodek Szkoleniowy

AUTODROM POMORZE

Ośrodek Szkoleniowy - AUTODROM POMORZE

Specyfikacja toru:

Długość dużej pętli: 1,05 km
Szerokość toru: brak danych
Długość małej pętli: brak danych
Płyta poślizgowa: Pierścieniowa ø 68 m, prostokątna 150 x 50 m,
Ilość zakrętów: brak danych
Najdłuższa prosta: brak danych
Różnica wzniesień: brak danych

Autodrom Pomorze to nowoczesny obiekt położony w odległości około 25 km na południe od Gdańska. Jego centralny punkt stanowi tor kartingowy i tor samochodowy–szosowy. Tor w Pszczółkach jest jedynym tego typu obiektem w całej północnej Polsce.

Kompleks Autodrom Pomorze składa się z najdłuższego w tej części kraju toru kartingowo-szosowego, o długości ponad 1 km. Wyposażony jest w sygnalizację świetlną oraz daje użytkownikom możliwość pomiaru czasu przejazdu. W razie potrzeby można szybko i skutecznie zmienić konfigurację toru wyścigowego – skracając go. Obiekt obejmuje swoim zasięgiem również dwie płyty poślizgowe, w kształcie wycinka pierścienia oraz prostokątną. Pozwalają one na ukazanie zachowania pojazdu w poślizgach różnego typu: podsterownym, nadsterownym i czterokołowym. Uczestnicy szkoleń i kursów na torze samochodowym Pszczółki mogą szlifować umiejętności zapanowania nad podjazdem w czasie poślizgu.

Na torze zainstalowano urządzenie destabilizujące tor jazdy samochodu lub motoru. Znajduje się ono przed płytą poślizgową prostokątną, zaopatrzoną w kurtyny wodne. Stwarza to możliwości uzyskania o każdej pogodzie właściwych warunków treningowych na Autodromie Pomorze. Obiekt wyposażony jest także w tor ziemny, przeznaczony do organizacji imprez i szkoleń z wykorzystaniem pojazdów terenowych– quadów. Ma również plac manewrowy o wymiarach 100 na 20 metrów.

Przeznaczenie

Obiekt ten powstał w celach szkoleniowych, a jego oferta kierowana jest do wszystkich wielbicieli motoryzacji oraz do osób, które chciałyby doskonalić swoje umiejętności w zakresie kierowania różnego typu pojazdami.

Właściciele toru i inicjatorzy budowy obiektu liczą na to, że tor samochodowy, tor motocyklowy i tor kartingowy w najbliższej przyszłości będzie gościł wiele imprez sportowych. Jeśli uzyska stosowne homologacje, pozwoli to na przeprowadzanie zawodów kartingowych.

Niewykluczone, że w przyszłości tor Autodrom Pomorze będzie gospodarzem zawodów sportowych. Taką ewentualność bierze pod uwagę inwestor.

Na Autodromie Pomorze dotychczas organizowano kilka imprez motoryzacyjnych, m.in. prezentację najnowszych modeli MINI, którą prowadził 9 kwietnia 2016 roku salon BMW MINI Zdunek. Impreza obejmowała jazdy testowe dla ponad 20 klientów z wykorzystaniem najnowszych modeli MINI. Miały tu również miejsce szkolenie dla pracowników LOTOS-AIR BP, z zakresu doskonalenia technik jazdy pojazdem.

Zobacz inne podstrony

Close

Wyszukaj