prezenty

kalendarz szkoleń

SZKOLENIA DLA MOTOCYKLISTÓW - SZOSOWE

To oferta SJS Driving Academy, którą przygotowaliśmy z myślą o rosnącej grupie motocyklistów. Opracowany wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Motorowym program szkolenia zakłada podstawowe ćwiczenia z doskonalenia techniki jazdy motocyklem takie jak - praca nad równowagą i balansem, precyzja manewrów czy hamowanie awaryjne z różnych prędkości. Ćwiczenia te, stanowiące podstawę jazdy jednośladem, zajmują dużą część kursu. To ważny element zwłaszcza przy jeździe cięższymi maszynami.

Szkolenia odbywają się na motocyklu Klienta.

Szkolenia motocyklowe

Nasza akademia bezpiecznej jazdy przygotowała specjalną ofertę szkoleń dla motocyklistów. Program opracowany przy współpracy z Polskim Towarzystwem Motorowym umożliwia zdobycie szeregu praktycznych umiejętności. Uczymy jak hamować w sytuacjach awaryjnych oraz precyzyjnie i płynnie wykonywać manewry drogowe. Wspólnie z Klientem pracujemy nad równowagą i balansem, co jest szczególnie ważne w przypadku ciężkich jednośladów.

Do kogo skierowane są szkolenia motocyklowe?

Szkolenia motocyklowe to propozycja zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych motocyklistów. Pomagamy poczuć się pewnie na drodze - towarzyszymy w zdobywaniu nowych umiejętności oraz modyfikacji niewłaściwych, utrudniających jazdę przyzwyczajeń. Dedykujemy kursy osobom, które nie chcą rezygnować z dynamicznej, ekscytującej jazdy, a przy tym pragną zyskać gwarancję, że we właściwy sposób dbają o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Uczymy także motocyklistów, jak korzystać z pojazdu, aby ten był ekonomiczny w utrzymaniu oraz służył swojemu właścicielowi jak najdłużej.

Szkolenia dla motocyklistów na torze - jak wyglądają?

Wstępne wymagania
Aby wziąć udział w kursie, wystarczy dysponować własnym motocyklem i prawem jazdy uprawniającym do poruszania się pojazdem. W naszej szkole bezpiecznej jazdy nauka odbywa się przez praktykę, dlatego ważne jest, abyś uczył się konkretnych manewrów na własnym jednośladzie - tak, by podczas późniejszego poruszania się po drodze mieć pełną kontrolę nad reakcjami zarówno swoimi, jak i maszyny.

Formuła kursu motocyklowego
kursy motocyklowe to w większości zajęcia indywidualne. Taka formuła szkoleń pozwala nam skupić się na indywidualnych potrzebach kursanta, a także gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa na torze treningowym.

Program szkolenia motocyklowego
Właściwą część szkolenia poprzedza wykład teoretyczny, który pozwala zrozumieć, co ma wpływ na zachowanie motocyklu podczas manewrów wykonywanych na drodze. Ćwiczenia na torze obejmują umiejętności takie jak pokonywanie zakrętów i przeszkód, hamowanie z mniejszych i większych prędkości, wychodzenie z poślizgu czy utrzymywanie prawidłowej pozycji podczas jazdy.

Czas trwania szkolenia dla motocyklistów
szkolenie motocyklowe to 6 godzin intensywnej pracy. Dzięki instruktorom, którzy zadbają o atmosferę podczas kursu, czas ten minie Ci bardzo szybko. Dodatkowo po zakończeniu zajęć otrzymasz od nas certyfikat, potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.

Co zyskasz dzięki szkoleniu motocyklowemu?
współpracy z naszym instruktorem udoskonalisz technikę jazdy. Pomożemy Ci uczynić jazdę motocyklem nie tylko bezpieczniejszą i ekonomiczną, ale także jeszcze bardziej przyjemną. Nauczymy Cię, jak reagować w problematycznych sytuacjach na drodze, wskażemy drogę do modyfikacji błędów, przez które Twoja jazda jest mało płynna czy niepewna.

Ile kosztują szkolenia motocyklowe?
standardowego, indywidualnego szkolenia motocyklowego to 1300 zł. Jeżeli masz pytania dotyczące modyfikacji programu i ewentualnych kosztów z tym związanych, skontaktuj się z nami - jesteśmy otwarci na pomysły Klientów.

Bez względu na to, czy zainteresowała Cię oferta naszych szkoleń motocyklowych, czy szukasz czegoś innego (szkoleń firmowych, flotowych albo po prostu - samochodowych) - zadzwoń! Znajdziemy kurs specjalnie dla Ciebie.

CZAS TRWANIA: ok. 6 h (9:00-15:00)
GRUPA SZKOLENIOWA: Jeden uczestnik/jeden instruktor lub grupa do 5 osób
CENA: 1500 zł - 1/1
CENA: 690 zł - grupa do 5 osób

PROGRAM SZKOLENIA:

Godz. 08.55 - Rejestracja i powitanie uczestnika, rozpoczęcie szkolenia.

Godz. 09:10 - Wykład teoretyczny

 • Ryzyko związane z jazdą motocyklem, unikanie zagrożeń.
 • Różne warianty pozycji na motocyklu.
 • Analiza sił działających na motocykl.
 • Hamowanie awaryjne, omijanie przeszkód.
 • Pokonywanie zakrętów, hamowanie w zakręcie.

Godz. 09.50 - Rozpoczęcie ćwiczeń praktycznych wraz z omówieniem teoretycznym

 • Gimnastyka – rozgrzewka bez motocykla, rozgrzewka na motocyklu (jazda 30KM/h).
 • Jazda powolna – ćwiczenie równowagi, umiejętność pracy sprzęgłem i hamulcem.
 • Przeciwskręt – jazda slalomem A, jazda slalomem B.
 • Hamowanie awaryjne z różnych prędkości – odpowiednie użycie hamulców.
 • Próba ominięcia przeszkody.
 • Zakręt – dobór optymalnej pozycji w zakręcie.
 • Hamowanie w zakręcie.

Godz. 14:50 - Podsumowanie szkolenia, omówienie najczęściej popełnianych błędów, wręczenie certyfikatu.

Godz. 15.00 - Zakończenie zajęć.

* Program szkolenia SJS chroniony jest prawami autorskimi i nie może być wykorzystany ani rozpowszechniany bez zgody autorów.

DLACZEGO WARTO?

 • Inwestycja w własne bezpieczeństwo.
 • Nauczysz się sprawniej i efektywniej prowadzić samochód.
 • Analiza najczęściej popełnianych błędów przez kierowcę.
 • Program precyzyjnie dopasowany będzie do Twoich potrzeb i oczekiwań.
 • Podniesiesz swoje obecnie posiadane umiejętności.
 • Zwiększysz swoją świadomość w sytuacjach krytycznych.

GDZIE?

ZOBACZ WSZYSTKIE OŚRODKI TRENINGOWE
Obiekty szkoleniowe
Tor Kielce - ODTJ

Tor Kielce - ODTJ

Ośrodek Szkoleniowy - Tor Kielce

Tor Kielce

ul. Wykień 94, Ćmińsk Kościelny

26-085 Miedziana Góra

Specyfikacja toru

INSTRUKTORZY

Instruktorzy

Kadra instruktorów techniki jazdy Akademii Kierowcy obecnie liczy 15 instruktorów. Ich uprawnienia potwierdzone są w świadectwie instruktora techniki jazdy. Wszystkich łączy profesjonalizm w swym fachu oraz ogromny bagaż doświadczenia zdobywany podczas szkoleń

skontaktuj się

CHCESZ ZAMÓWIĆ SZKOLENIE? Napisz do nas lub skontaktuj się z naszym specjalistą

Nina Kotarba

Nina Kotarba

Event Manager - Klienci Indywidualni i Biznesowi

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SJS S.A. z siedzibą w Krakowie (ul. Wł. Żeleńskiego 103, 31-353 Kraków) zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97r. o ochronie danych osobowych, (Dz.U. 2014 r. poz. 1182) w celu uzyskania odpowiedzi na zapytanie. Zgodnie z art. 25 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2014, poz. 1182.) informujemy, że: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest SJS S.A. z siedzibą w Krakowie przy ul. Wł. Żeleńskiego 103, 31-353 Kraków. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie drogą elektroniczną. Informujemy także, że posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Zobacz inne podstrony

Close

Wyszukaj